Довідка

Довідка

Увага! Нині триває оновлення функцій, тому довідка частково застаріла. Незабаром буде актуалізовано.

Відеоінструкції

Створення квесту, додавання завдань
Перегляд квесту, дії гравця
Налаштування: оформлення, час, підказки, рейтинг
Командний режим, розгалуження завдань
Поширення: готовність квесту, запрошення
Поширення: варіанти доступу до квесту
Публікація свого квесту
Статистика і рейтинг гравців
Ваші фінанси та акаунт, партнерська програма

Оплата

Що на сайті платно, а що безкоштовно?
Безкоштовно - створення й редагування квестів. Ніякого обмеження функціоналу або строків доступу немає. Платно - проведення квестів (дивитись тарифи). У публічних квестах умови можуть бути різні, дивіться на їхніх сторінках.
Як оплачувати?
Ви маєте бути зареєстрованим користувачем. На сторінці Мій рахунок можете поповнити рахунок на потрібну вам суму за допомогою банківської картки будь-якого банку світу. Платежі обробляються автоматично. Оплатити вручну перерахуванням з картки на картку або в касі банку не можна (це незручно для всіх). Кошти з цього рахунку використовуються для будь-яких витрат на сайті. Також ви можете напряму оплачувати конкретний платний квест, натискаючи кнопку оплати на сторінці квесту.
Чи можна, щоб усе було безкоштовно?
Можна! Будьте активним користувачем нашого сервісу й тоді ваш квестовий рахунок буде поповнюватись магічним чином без справжніх грошей (детальніше про бонуси).
Чи можна повернути гроші назад?
Якщо ви поповнили рахунок на більшу суму, ніж вам знадобилося по факту, ви можете залишити гроші на рахунку до тих пір, поки знову не з'явиться потреба в квестах. Також ми можемо перевести гроші з вашого квестового рахунку на рахунок іншого користувача (для цього напишіть нам у Тех. підтримку). Якщо ці варіанти не підходять, можемо перерахувати на вашу банківську картку.

Редактор квестів

Як створити квест?
Ви маєте бути зареєстрованим користувачем. На сторінці Мої квести натисніть "Створити новий квест", після чого його одразу можна наповнювати та налаштовувати.
З чого складається квест?
- вступ: вводите в тему, інтригуєте, даєте потрібну інформацію для початку;
- рівні: це окремі завдання, які гравці бачитимуть у чіткій послідовності (пропустити рівень без правильної відповіді неможливо);
- фініш: підсумкова інформація від вас (якщо гравець пройшов усі рівні - вітання, розкриття головного секрету тощо; якщо гравець пройшов не всі рівні - інша інформація від вас).
Як редагувати вміст квесту?
На кожній сторінці контенту (вступ, фініш, рівні) можна додавати вміст у вигляді тексту, зображень, посилань, відео з ютубу, таблиць тощо. Редактор схожий на Google-документи. Після внесення змін на сторінці контенту не забувайте внизу натискати "Зберегти". Редагувати створене можна в будь-який момент.
Як додавати зображення, відео та iframe-ресурси?
Зображення: 1) у редакторі натисніть кнопку "Вставити/редагувати зображення" - "Завантажити" - знайдіть файл на своєму пристрої - "Зберегти". Зображення автоматично стиснеться, щоб швидко завантажуватись під час квесту. 2) якщо зображення в Інтернеті, можете його скопіювати і вставити в редакторі. Але при цьому воно не скачується в квест, а буде доступне за посиланням на джерело. Якщо з джерелом щось станеться, у квесті воно зникне.

Відео: у редакторі натисніть кнопку "Вставити/редагувати медіа", додати можно у вигляді посилання (наприклад, з Ютубу) або як iframe-код. Завантажити відеофайл безпосередньо в квест не можна.

Iframe-ресурс: у редакторі вставте скопійований iframe-код безпосередньо у поле вмісту, збережіть і оновіть сторінку. Після цього ще раз збережіть і оновіть сторінку.
Чи може бути в завданні кілька правильних відповідей?
Ні, в одному завданні (рівні) передбачається тільки одна відповідь, але можна додавати скільки завгодно її варіантів (через крапку з комою). Щоб прийняти кілька окремих відповідей, просто додайте нові рівні.
Яка особливість командного режиму?
У командному режимі всі учасники команди, так само як і окремі гравці, користуються тільки одним гаджетом для проходження квесту. Але на кожному рівні для кожної команди можна давати різні завдання. Наприклад, якщо у вас екскурсійний квест для кількох команд, на початку квесту всі команди разом, а далі у кожної команди свій маршрут і свої завдання. Ви самі вирішуєте: на яких рівнях робити такі розгалуження.
Як правильно давати підказки гравцям?
Підказки - важлива частина квесту, вони можуть як допомагати, так і додатково інтригувати гравців. Ви можете додавати через крапку з комою скільки завгодно підказок на кожному рівні (або жодної). Є два режими: показувати підказки всі одразу (гравець натискає кнопку "Відкрити підказку) або по черзі з певним інтервалом (наприклад, 3 хв.). В обох режимах додатково можна встановити ліміт: скільки підказок гравець може відкрити протягом всього квесту (для першого режиму) або скільки підказок може відкрити достроково (для другого режиму).
Як налаштовувати оформлення квесту?
У квесті запропоновано 100 готових тем оформлення. Кожна тема - це фон сторінки квесту, кольори заголовків і кнопок, картинка для соц. мереж (якщо поширюватимете свій квест) і дизайн диплому гравця. Створити з нуля власне оформлення не можна, але якщо вам гостро не вистачає якогось конкретного дизайну, напишіть нам - можемо додати до переліку тем.
Чим відрізняється редагування свого квесту та чужого?
Технічно нічим. Буде створено вашу копію квесту, яку ви можете так само повноцінно редагувати, ніби це ваш квест. Єдине - копію не можна буде опублікувати, оскілький перший автор квесту - не ви.
Як протестувати створений квест?
Наповнюючи квест, можете будь-коли переглядати зроблене, натискаючи кнопку "Перегляд квесту" (так само все виглядатиме і у гравців, тільки ви одразу бачитимете правильні відповіді).
На сторінці "Статистика" - імітація статистики гравця (для вас вона перезаписується щоразу, коли запускаєте перегляд квесту).

Проведення квестів

Як гравцям розпочати мій квест?
У квесті на сторінці "Поширення" знайдете посилання та QR-код для початку квесту, кнопки шерингу в соціальних мережах і месенджерах, PDF-матеріали для роздрукування (якщо квест проходитиме офлайн). QR-код і посилання незмінні і не залежать від вмісту в вашому квесті.
Чи треба гравцям реєструватись на сайті?
Можна, але не обов'язково. Це доцільно, якщо гравець проходить квести часто: він матиме доступ до всіх квестів на будь-якому пристрої, вони будуть прив'язані до облікового запису.
Як гравцю продовжити квест на іншому пристрої?
Незареєстрований користувач "прив'язаний" до пристрою та браузера, на якому розпочав квест. Якщо ж потрібно продовжити квест на іншому пристрої чи в іншому браузері, достатньо натиснути вгорі сторінки квесту на знак питання і дізнатись ідентифікатор (5 цифр). Коли гравець зайде на сторінку квесту на іншому пристрої чи в іншому браузері, щоб не розпочинати квест спочатку, треба натиснути "Продовжити" і ввести свій ідентифікатор.
Що я знатиму про гравців?
В індивідуальному режимі на старті гравець має ввести своє ім'я. У командному режимі гравці вибирають комаду зі списку (дати назви командам можете тільки ви в "Налаштуваннях" квесту). Додатково в обох режимах ви можете додати будь-які 2 запитання (один з відкритою відповіддю, інший - вибір зі списку). Це може бути, наприклад, номер телефону чи будь-що інше.
Чи на всіх пристроях все працюватиме добре?
Майже на всіх. Виняток - застарілий браузер Internet Explorer. У Mozilla Firefox не буде розмиватись фон на сторінках квесту, але це не впливає на функціонал. Загалом підходить будь-який адекватний браузер, який підтримує javascript.
Які є обмеження при проведенні квесту?
Кількість гравців (окремих чи команд) - без обмежень. Тривалість квесту - без обмежень або встановлене вами. Кількість рівнів в одному квесті - до 30.
Чи можуть гравці підгледіти правильні відповіді?
Якщо ви опублікували квест для інших авторів, гравці-махінатори зможуть знайти його за назвою, зареєструватись на сайті та отримати доступ до редагування. Щоб уникнути такого, не публікуйте квест, поки гравці не пройдуть його.
Як контролювати доступ і дії гравців?
На сторінці "Поширення" доступ до квесту можна відкрити або закрити повністю для всіх, за графіком або створити коди доступу з лімітом учасників (зручно для груп). Якщо ви закриєте доступ під час проходження, гравець зможе завершити поточний рівень і все. Під час квесту ви будете бачити детальну статистику: хто на якому рівні, які відповіді дають гравці і т.д. Рейтингову таблицю можна окремо вивести на екран, вона буде автоматично оновлюватись щохвилини.
Що буде по завершенню квесту?
Квест може бути завершений за таких умов: гравець розв'язав усі завдання або у квесті було встановлено ліміт часу і він вичерпаний або ви примусово закрили квест під час проходження. В усіх випадках гравець потрапить на сторінку "Фініш", де буде вітальна інформація від вас (якщо все пройдено) або заохочувальна (якщо не все), статистика гравця, пропозиця оцінити квест і диплом учасника. Також, якщо в "Налаштуваннях" дозволите рейтинг, гравець бачитиме статистику всіх суперників і своє місце (воно буде зазначене і в дипломі).
Як формується рейтинг гравців?
На першій позиції той, хто пройшов найбільше рівнів. Якщо у двох гравців однаково пройдених рівнів, вище буде той, хто пройшов їх швидше. Якщо час однаковий (до хвилини), вище буде той, хто зробив менше помилок. Якщо кількість помилок однакова, вище буде той, хто використав менше підказок. Якщо і кількість підказок однакова, обидва гравці займуть однакове місце.

Публічні квести

Як і навіщо публікувати свій?
За публікацію кожного свого квесту ви отримуєте на внутрішній рахунок 240 грн і додатково по 10 грн щоразу, коли хтось копією собі ваш квест. Відповідно, це дозволить проводити свої квести, не поповнюючи рахунок справжніми грошима. При цьому ви залишаєтесь єдиним автором, ваш квест не зможуть перепублікувати. Щоб опублікувати, на сторінці "Поширення квесту" знайдіть пункт "Публікація квесту".
Які вимоги до публічних квестів?
- універсальність (щоб інші користувачі могли провести цей квест у своїх умовах);
- єдиний сюжет (щоб усі рівні мали єдину логіку, від "зав'язки" до "розв'язки");
- пошукова, інтелектуальна робота (щоб правильні відповіді не могли просто вгадати).

Перед публікацією ми перевіримо ваш квест на відповідність вимогам. За потреби попросимо його доопрацювати.
Як знайти потрібний квест?
На сторінці Усі квести скористайтесь фільтрами пошуку: місце проведення, призначення та ін. Ці фільтри можна комбінувати. Також можна шукати за ключовим словом, якщо шукаєте щось конкретне. Після натискання на знайдений квест ви бачитимете основну інформацію про нього та вступну інформацію (легенду). У квестах може бути різний перелік можливостей: редагувати, проходити або замовити ведучого. Деякі квести платні, деякі безкоштовні.
Як редагувати чужий опублікований квест?
На сторінці потрібного квесту натисніть синю кнопку "Редагувати" (в деяких квестах це платно, в деяких безкоштовно). Буде створена повна копію цього квесту, яку побачите на сторінці Мої квести. Редагувати цей квест можна так само як власні.
Як проходити чужий опублікований квест?
Деякі квести надають можливість їх не лише редагувати, а й пройти як звичайний гравець. На сторінці квесту натисніть зелену кнопку "Пройти" (якщо квест пропонує таку можливість, у деяких квестах це платно, у деяких - безкоштовно). Після натискання на сторінці Мої квести побачите цей квест, який можна тільки пройти і не можна редагувати.
Як поскаржитись на вміст квесту?
Якщо вважаєте, що вміст квесту має бути відкорегований або видалений, на сторінці квесту натисніть "Поскаржитись" або напишіть у Тех. підтримку.